Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FACENEWS

“Duan vetëm të dalin në ekran”, Ilda Bejleri thumbon moderatoret e sportit: S’të mban vetëm pamja

Shkruar nga NEWSPORT
“Duan vetëm të dalin në ekran”, Ilda Bejleri thumbon
Ilda Bejleri

Gazetarja sportive Ilda Bejleri ka qenë e ftuar në emisionin “Cherry on Top” nga Bora Zemani ku rrëfyer si rrallëherë për jetën e saj private, familjen si dhe në lidhje me karrierën e saj si moderatore sporti.

E pyetur nga Bora se çfarë mendon për moderatoret e tjera sportive, Ilda e ka hedhur një thumb duke thënë se ka një dallim nga gazetare me moderatore pasi sipas saj moderatoret e sotme duan vetëm të dalin në ekran.

Bora: Si i sheh sot moderatoret sportive?

Ilda: Nuk janë shtuar shumë, s’është se ka dalë ndonjë emër që ka bërë diferencën ka pasur një bum vite më parë, tani pak më pak, kemi vendet fqinje që ende femrat vazhdojnë të dalin në ekran, s’të mban pamja në ekran. Duhet të ndajmë moderator nga gazetare. Duhet ta ndajmë pak vajza të bukura dhe gazetare sportive.

Moderatore ka por ti i shikon për një dy vite dhe zhduken, kanë si synim të dalin në ekran, jo të futen në botën e sportit që është e vështirë. Vilma Masha vazhdon ende, është një nga ato gazetaret që ka punuar gjithmonë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga