Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

F1/ Verstappen fiton pa histori garën Sprint të Belgjikës

Shkruar nga NEWSPORT
F1/ Verstappen fiton pa histori garën Sprint të Belgjikës
Max Verstappen fiton pa histori në garën Sprint të Çmimit të madh të Belgjikës në Formula 1. Piloti belg e mbylli në vendin e parë dhe ka siguruar kështu një tjetër fitore për këtë sezon. Oscar Piastri e mbylli në vendin e dytë. Piastri ishte i pari në xhirot e para, por nuk e përballoi dot Verstappen dhe kampioni në fuqi dominoi pjesën tjetër të garës. Vendin e 3-të e zui Piere Gasly që la pas Hamilton. Gjithsesi Hamilton nuk do të jetë zyrtarisht në vend të katërt, por në të shtatin. Kjo pasi Leëis shkaktoi një penalitet prej 5 sekondash për një përplasje me Perez.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga