Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Eros Grezda merr përdore Lokomotivën drejt kualifikimit për në grupet e Europa League

Shkruar nga NEWSPORT
Eros Grezda merr përdore Lokomotivën drejt kualifikimit për

Lokomotiva e Zagrebit ku aktivizohen tre lojtarë shqiptarë do të luajë sot në mbrëmje kundër Genkut në Kroaci. Eros Grezda, Herdi Prenga dhe Endri Çekiçi do të kërkojnë të kualifikojnë ekipin kroat për në grupet e Europa League, ndërsa për këtë duhet një paraqitje pozitive në sfidën e parë.

Një ndeshje kjo shumë e rëndësishme për Lokomotivën që ka nisur prej disa ditësh lajmërimet për tifozët, ndërsa në faqen zyrtare të klubit kroat në “Facebook” ishte postuar një foto ku Eros Grezda kishte marrë përsipër të bënte një “selfie” me shokët e ekipit. Grezda është një nga lojtarët më të rëndësishëm dhe titullar i padiskutuar në radhët e Lokomotivës që shpreson tek ai për nëj mrekulli në mbrëmjen e sotme ndaj Genkut.

 

[gallery columns="1" size="full" ids="27772"]

                               Eros Grezda duke pozuar me shokët e skuadrës paraditen e sotme 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga