Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

E përditshmja italiane zbulon shkaqet e shkarkimit të Panuçit, edhe kryemisitri RAMA ka provuar të bind Edoardo Rejan

Shkruar nga NEWSPORT

Largimi i Panuçit nga Kombëtarja shqiptare ka bërë bujë edhe në mediat italiane. Sipas asaj që thuhet në artikullin e "Corriere dello Sport" zbulon se përveç rezultateve negative, një nga motivet e shkarkimit të tij ishte dhe lënia jashtë e Strakoshës për shkak se nuk mbërriti në orarin e duhur në grumbullim.

E përditshmja italiane vijon dhe më tej duke cituar se FSHF-ja ka zgjedhur Edi Reja si trajnerin e ardhshme për të drejtuar Shqipërinë. "Corriere dello Sport" shprehet se edhe kryministri i Shqipërisë ka provuar të bind trajnerin italian për të marrë drejtimin e Kombëtares si dhe Igli Tare që ka një raport të mirë me ish-trajnerin e Napolit. Reja do të jetë trajneri i 4-të që drejton Kombëtaren shqiptare pas Beppe Dossena, De Biasi, dhe Panuçi. Mungon vetëm zyrtarimi thuhet në përfundim të artikullit të gazetës italiane.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga