Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

E PAPRITUR/ Vetëm 28 minuta ndaj Vllaznisë, Kukësi ndan rrugët me afrimin e janarit

Shkruar nga NEWSPORT
E PAPRITUR/ Vetëm 28 minuta ndaj Vllaznisë, Kukësi ndan

Alexanndre Talento nuk do të vazhdojë të jetë pjesë e Kukësit sipas "transfermarkt". Largim i papritur i sulmuesit brazilian, që u zyrtarizua rreth 2 javë më parë.

27-vjeçari mori dhe 28 minuta në ndeshjen që Kukësi humbi 1 me 0 ndaj Vllaznisë. Aventura e tij te verilindorët zgjati shumë pak dhe shkaku i largimit nuk është akoma i ditur.

Kujtojmë se braziliani ishte pjesë e Tomorit në Kategorinë e Parë, para se të zyrtarizohej te Kukësit. Te klubi beratas mori minuta në 10 ndeshje kampionati, ku preferohej zëvendësues.

Ky largim vjen pas humbjes 3 me 2 ndaj Dinamos në “Niko Dovana”. Klubi verilindor nuk ka pritur asgjë mirë, ndërsa mësohet se dhe Stavri Nica është larguar nga drejtimi i ekipit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga