Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

E çuditshme/ Partizani luan kundër “yjeve” të Serisë D në Itali

Shkruar nga NEWSPORT

Partizani vijon ditët përgatitore në Itali. Skuadra është plotësuar me disa afrime dhe bëhet gati për aventurën europiane, pavarsisht se ende nuk dihet nëse do të luajnë në Ligën e Kampionëve apo në Ligën e Europës. Sot në orën 17:30, Partizani do të zhvilloj një ndeshje miqësore kundër lojtarëve më të mirë të serisë D në Itali, lojtarë nga ekipet Castello di Sangro dhe Sulmona. Një seleksion futbollistësh të përzgjedhur për të luajtur kundër të kuqve janë kundërshtari i gjetur në këtë periudhë pushimesh për skuadrat në Itali. Mbetet për tu parë cili do të jetë niveli i “yjeve” të serisë së katërt në futbollin italian. Ky test miqësor do të zhvillohet në stadiumin “Rivisondolli” në orën 17:30.

2

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga