Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Diogo Dalot nuk e harron Piolin: Trajner i mirë, por mbi të gjitha njerëzor

Shkruar nga NEWSPORT
Diogo Dalot nuk e harron Piolin: Trajner i mirë, por mbi të gjitha
Diogo Dalot dhe Stefano Pioli

Diogo Dalot është rikthyer të flasë për kohën kur kishte trajner Stefano Piolin te Milani. Portugezi, që aktualisht luan me Manchester United në Premier League, ka folur së fundmi për "Cronache di dressing room".

Dalot tregon marrrëdhënien e tij me Piolin, duke e cilësuar italian si një trajner të mirë, por mbi të gjitha e quan atë njerëzon.

“Ishte kënaqësi të punoja me Stefano Piolin. Ai është një trajner i mirë dhe mbi të gjitha është njerëzor. Marrëdhenia e tij me lojtartët ka qenë mjaft e mirë, askush nuk mërzitej me të, madje as ata që rrinin në stol. Unë kam vetëm kujtime të bukura me të.

Më kujtohet një herë kur isha stërvitur mir gjatë gjithë javës, por kur erdhi ndeshja ai më la në stol. Para të gjithëve në dhomat e zhveshjes ai më mori mu si shembull, duke treguar qëndrimin tim. Nuk është e lehtë të pranosh një zgjedhje të tillë nga trajneri, por kështu është kur ke marrëdhënie të mirë me të gjihtë”, ka thënë mbrojtësi portugez, Diogo Dalot.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga