Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

De Ligt i pafat, një tjetër dëmtim do ta mbajë larg fushave 2 muaj

Shkruar nga NEWSPORT
De Ligt i pafat, një tjetër dëmtim do ta mbajë larg fushave

Matthijs de Ligt është i pafat. Në formën më të mirë të tij dëmtohet dhe detyrohet të lërë fushën e lojës. Mbrojtësi u dëmtua në ndeshjen që Bayern Munich zhvilloi ndaj Saarbrucken, takim i vlefshëm për Kupën e Gjermanisë dhe që bavarezët u eleminuan nga skuadra e Bundesligës 3.

Në minutën e 25-të, holandezi lë fushën e lojës, një dëmtim i përsëritur do të thekonte Thomas Tuchel pas ndeshjes. Ky dëmtim do ta mbajë lojtarin rreth 4-6 javë larg fushave të blerta. Qendërmbrojtësi 24-vjeçar ishte kthyer nga një pushim tre-javor  në mes të tetorit, pasi kishtemarrë edhe më parë një goditje në gju.

Një mungesë e rëndësishme për Tuchel, i cili tashmë në ndeshje të rëndësishme nuk do të llogarisë shërbimet e tij. Kujtojmë se në këtë sezon, holandezi ka luajtur me Bayern në 10 ndeshje dhe ka shënuar 1 gol.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga