Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Dëshirë e Sylvinhos dhe Kombëtares, mesfushori shqiptar pjesë e Juventusit

Shkruar nga NEWSPORT
Dëshirë e Sylvinhos dhe Kombëtares, mesfushori shqiptar
Luis Hasa

Luis Hasa do të vazhdojë të mbajë veshur fanellën e Juventusit. Mesfushori me origjinë shqiptare do të jetë pjesë e bardhezinjve edhe në sezonin e ri.

Diçka të tillë e ka zbuluar “Tuttomercatoweb”. Sipas burimit në fjalë bëhet me dije se 20-vjeçarit iështë rinovuar kontrata automatikisht dhe në këtë mënyrë qëndrimi i tij me “Zonjën e Vjetër” do të zgjatet. Në këto kushte kontrata i vlen deri në fund të qershorit 2025.

Shqiptari është një lider te Juventusi B dhe në sezonin e ri do të tentojë të bëhet pjesë e ekipit A. Vlen të theksohet se Hasa ndiqet me interes edhe nga FSHF-ja për ta veshur me fanellën kuqezi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga