Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

Kritikoi financat e klubit, Laporta zemërohet me Xavin dhe rrezikon rinovimin

Shkruar nga NEWSPORT
Kritikoi financat e klubit, Laporta zemërohet me Xavin dhe rrezikon
Joan Laporta - Xavi Hernandez

E ardhmja e Xavi Hernandez mbetet e hapur teksa një takim me presidentin Laporta do të jetë vendimtare.

Laporta është i pakënaqur me fjalët e Xavit përpara ndeshjes me Almerian, por ende nuk është konsultuar me të. Komentet e trajnerit për situatën financiare dhe Vitor Roque nuk janë pëlqyer aspak nga presidenti.

Xavi planifikon të qëndrojë te Barcelona dhe të vazhdojë projektin siç u diskutua më parë. Një takim kokë më kokë do të jetë çelësi që do të qartësojë se çfarë do të bëjë Laporta me Xavin. Në rast se Xavi dhe Barça ndajnë rrugët, Rafa Marquez dhe Hansi Flick janë dy kandidatët për stolin katalanas.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga