Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

BASKETBOLL/ Vllaznia i jep leksione Skënderbeut, Besëlidhja “likuidon” Teutën (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
BASKETBOLL/ Vllaznia i jep leksione Skënderbeut, Besëlidhja

Është mbyllur java e parë e Superligës së Basketbollit për meshkuj. 5 sfida mjaft interesante, por edhe surprizuese në të njejtën kohë.

Vllaznia triumfoi në shtëpi me rezultatin e thellë 98-47 përballë Skënderbeut. Të njejtën gjë bëri dhe Besëlidhja bëri me Teutën, por me një rezultat më të ngushtë. Lezhjanët fituan ndaj durrsakëve me rezultatin 90-67.

Në krahun tjetër Elbasani fitoi 82-79 me Partizani MCN. Kamza Basket nuk zhgënjen përballë Flamurtarit duke e mundur 76-45, ndërsa Apolonia “shtangu” Tirana Neptun. Fierakët fituan me rezultatin 87-81.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga