Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Atmosfera e zymtë në klubin e Llapit, në Kosovë kujtojnë debatin e famshëm të trajnerit: Ti je të palosësh gazeta; gazetarja: Palos gazeta, jo skedina

Shkruar nga NEWSPORT
Atmosfera e zymtë në klubin e Llapit, në Kosovë

Skandali që ka plasur në Kosovë për klubin e Llapit, që po hetohet për trukime ndeshjesh, ka risjellë në vëmendje debatin e para dy viteve. Gazetarja Qeqa Krelani u përplas me trajnerin aktual të ekipit të Podujevës, duke e cilësuar këtë të fundit si bastexhi.

Një debat që asokohe mori reagime të shumta në rrjet, me Tahir Batatinën që injoronte gazetaren sportive. Në një moment kur situata është mjaft e trazuar në klubin e Llapit, në Kosovë kanë risjellë në vëmendje debatin e dy viteve më parë.

DEBATI KRELANI - BATATINA

Qeqa Krelani: “Ti je bastexhi. Ti dhe bastet e tua që e kanë shkatërruar futbollin e Kosovës. Falënderoju vllaznive që ta mbajnë klubin, përndryshe një njeri si ti kishte mbetur pa punë 10 vjet”.

Batatina: “T’kisha qenë menaxheri yt, ty veç gazeta t’kisha lënë të palosësh. Ti s’je gazetare. Ti kurrë s’mundesh të bësh gazetari. Ti mundesh të pastrosh diçka, me palos ndonjë gazetë, por të merrësh me gazetari, kurrë jo!”

Qeqa Krelani: “Unë palos gazeta, se ne gazetarët krejt palosim gazeta. Bile e kam për nder. Sepse më mirë me palos gazeta, se sa me palos tiketa të bastoreve”.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga