Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

20 mijë bileta të shitura për Italinë, zbulohet ç'do të ndodhë në sfidën e kuqezinjve

Shkruar nga NEWSPORT
20 mijë bileta të shitura për Italinë, zbulohet

Federata Shqiptare e Futbollit ka pasur në dispozicion 2 mijë bileta për ndeshjen ndaj Italisë, teksa deri dje në darkë ishin shitur rreth 1200 të tilla. Ndërkohë mediet italiane zbuluan se për përballjen mes Italisë dhe Shqipërisë janë shitur 20 mijë bileta dhe një pjesë e mirë e tyre janë blerë nga shqiptarë që jetojnë në shtetin fqinj.

Sipas "La Gazzetta dello Sport", stadiumi do të ndahet mes italianëve dhe shqiptarëve. Madje e përditshmja italiane shkruan se do të këndohen të dy himnet nga tifozët "Axurrë" duke dhuruar një spektakël në stadiumin "Renzo Barbera" të Palermos.

 

Tags:

KOMBETARJA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga