Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

120 milionë euro për Pedrin, gjigandët europianë “tundojnë” Barcelonën

Shkruar nga NEWSPORT
120 milionë euro për Pedrin, gjigandët europianë

Pedri është padiskutim një prej yjeve që Barcelona ka në gjirin e saj. Talenti i mesfushës është një pikë kyçe në formacionin e Xavi Hernandez, ndërsa paraqitjet e tij e kanë kthyer në një lojtarë të shumë dëshiruar nga ekipet  big.

Siç dihet tashmë prej vitesh katalanasit janë në krizë financiare dhe kët ëgjë skuadrat e tjera po tentojnë ta shfrytëzojnë në maksimum. Bayern Munich është një prje ekipe që ka në “radarin” e tyre Pedrin.

Kampionët gjerjmanë nuk njohin limite dhe për shërbimet e tij janë gati t’i ofrojnë Barçës 100 ose 120 milionë euro. Shumë kjo që tundon blaugranat, por gjithsesei duket e vështirë që kampionët e La Liga të heqin dorë nga një prej yjeve të ekipit. Ndërkohë Bayer nuk ka asgjë për të humbur dhe do të tentojë transferimin e tij, me merktot që gjithmonë kanë surprizuar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga