Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

12 SFIDA në Euro 2024, KOSOVA kërkon fitoren e parë në grup

Shkruar nga NEWSPORT

Ditën e sotme do të luhen një sërë ndeshjes të vlefshme për kualifikueset e Euro 2024. Plot 12 takime do të zhvillohen në dy orare të ndryshme. Gjithçka do të nis në orën 18:00 ku do të luhen 3 takime.

Ndërkohë sfidat e tjera të gjitha në 20:45. Vëmendjen do ta marrë padikskutim Kosova, e cila do të luajë në transfertë ndaj Bjellorusisë. “Dardanët”  do të kërkojnë fitoren e parë në grup,  pasi pas 3 sfidave të para kanë siguruar 3 barazime.

Përveç Kosovës në fushë do të zbresin edhe Zvicra , Danimarka, Franca, Turqia, Anglia dhe Maqedonia e Veriut.

[caption id="attachment_697310" align="alignnone" width="681"]Ndeshjet e sotme Ndeshjet e sotme[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga