Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

ZYRTARE/ Victor Osimhen “injoron” Realin dhe Chelsean, nigeriani rinovon kontratën me Napolin

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Victor Osimhen “injoron” Realin dhe Chelsean, nigeriani
Victor Osimhen ka rinovuar kontratën me skuadrën e Napolit. Sulmuesi nigerian ka hedhur firmën mbi kontratë për të qenë lojtar i italianëve deri në vitin 2026. Pavarësisht se 24-vjeçari kishte interesime nga ekipe si Real Madrid dhe Chelsea, ai vendosi që të qëndrojë tek Napoli. Me kontratën e re, Osimhen do të përfitojë rreth 10 milionë euro neto pagë vjetore. Ndërsa klauzola e tij e largimit është 130 milionë euro. Kujtojmë që Osimhen u transferua tek Napoli në vitin 2020. Klubi italian e bleu kartonin e nigerianit për plot 75 milionë euro nga Lille dhe mesa duket presidenti De Laurentiis nuk do të heqë dorë lehtë nga shërbimet e tij.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga