Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

ZYRTARE/ U largua nga Partizani, Victor Da Silva prezantohet te nënkampionët

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ U largua nga Partizani, Victor Da Silva prezantohet te
Victor Da Silva është lojtari më i ri i Nasaf Qarshi në Uzbekistan. Braziliani transferohet në ekipin e ri pas largimit nga Partizani. Menaxheri i tij, Arbi Laçi prej javësh ka nisur punën për t’i gjetur një të ardhme klientit të tij dhe ia ka dalë. Victor Da Silva firmos në Uzbekistan me nënkampionët FC Nasaf Qarshi deri në dhjetor të këtij viti dhe do të përfitojë një rrogë të majme prej 200 mijë eurosh në sezon. Da Silva largohet kështu nga Shqipëria pas 3 sezonesh e gjysmë ku shënoi 29 gola e 17 asiste dhe fitoi 3 trofe: 1 titull me Partizanin dhe 2 Kupa me Vllazninë.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by FC NASAF (@fcnasaf)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga