Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

ZYRTARE/ Mbrojtësi i Kombëtares bind Rui Costan, firmos deri në 2026-tën me Benfica

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Mbrojtësi i Kombëtares bind Rui Costan, firmos deri në
Adrian Bajrami do të vijojë të jetë një futbollist i Benficas. Mbrojtësi i Kombëtares ka firmosur kontratën e re me gjigantët portugez që do ta mbajë atë deri në vitin 2026. Qendërmbrojtësi 21-vjeçar është pjesë e portugezëve që nga viti 2022 ku ka luajtur për ekipin B duke qenë edhe kapiten. Prej 1 viti stërvitet me ekipin A dhe së fundmi ka fituar edhe besimin e drejtorit legjendar, Rui Costa. Bajrami ka qenë një titullar i padiskutueshëm edhe këtë sezon ku ka zhvilluar 20 ndeshje dhe ka shënuar 1 gol.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Benfica Campus (@benficacampus)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga