Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ZYRTARE/ Ferrari nis revolucionin, shefi i skuderisë largohet nga detyra

Shkruar nga NEWSPORT

Ferrari prej vitesh nuk ka qenë në një pozitë për të konkoruar me rivalët e Mercedes dhe Redbull. Përgjegjësia e madhe e gjitha në strategjitë e gabuara të shefit Mattia Binotto. Në renditjen e këtij sezoni Redbull u rendit i pari duke grumbulluar 759 pikë, dhe me 205 më pak ishte Ferrari.

Këtë sezon Ferrari shihej si një favorit për të arritur titullin kampionë por ky objektiv nuk u arrit. Tashmë me fundin e sezonit, ekipi ka nisur të bëj revulocion në kokëkuqen.

Foto: 

[caption id="attachment_668878" align="alignnone" width="470"] Mattia Binotto[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga