Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Xherdan SHAQIRI heq dorë nga milionat në SHBA, gati rikthimi në Europë

Shkruar nga NEWSPORT
Xherdan SHAQIRI heq dorë nga milionat në SHBA, gati rikthimi në
Xherdan Shaqiri u largua nga Europa drejt kampionatit amerikan te ekipi i Chicago Fire në vitin 2021. Mesfushori me origjinë shqiptare u bë më i paguari në kampionat me 8.15 milionë dollarë në sezon përpara se të parakalohej nga Bernardeschi dhe Insigne. Së fundmi, Shaqiri po mendon për një kthin në Europë dhe sipas mediave turke, Trabzonspor është ekipi më i interesuar për shërbimet e tij. Me Chicagon këtë sezon, Shaqiri ka shënuar 7 gola dhe 3 asiste në 29 ndeshje ndërkohë që kontrata i skadon në dhjetor të vitit 2024 ndaj mbetet të shihet si do të veprojnë të treja palët.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga