Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Weghorst: Doja t'i shtrëngoja dorën Messit, më tha fjalë të pandershme

Shkruar nga NEWSPORT
Weghorst: Doja t'i shtrëngoja dorën Messit, më tha
Wout Weghorst ishte padiskutim një nga protagonistët e Holandës në duelin e mbëmrjes së djeshme. Sulmuesi hyri zi zëvendësues dhe arriti të shënonte dy gola për ta çuar kështu ndeshjen në shtesë, e cila përsëri nuk ishte në anën e “tulipanëve” të cilët u eliminuan nga Kupa e Botës pas gjuajtjes së penalltive. Pas këtij duele mes tij dhe Messit kishte një përplasje, me argjentinasin që dukshëm i irrituar me të për shkak se do t’i hiqte nga duar mundësinë e gjysmëfinales. "Doja t'i shtrëngoja dorën pas ndeshjes. Kam shumë respekt për të si futbollist, por nuk donte të fliste me mua. Spanjishtja ime nuk është shumë mirë, por e di që më tha fjalë të pandershme dhe kjo më zhgënjen”, ka deklaruar sulmuesi holandez.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga