Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

VIDEO/ Tifozët e Tiranës futen në fushë, goditet Kridens META, “luftë” me policinë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Tifozët e Tiranës futen në fushë, goditet Kridens

Ndeshja Tirana – Bylis u mbyll me rezultatin 2-2, sfidë e vlefshme për javën e 35-të të Superiores. Një takim që ishte mjaft i rëndësishëm për bardheblutë, të cilët tanimë nuk e kanë më titullin kampion në këmbët e tyre. Penalltia e akorduar nga Kridens Meta, u shndërrua në gol nga Adili.

Dhe pikërisht ky 11-metërsh ka sjellë polemika në stadiumin “Arena Egnatia”. Pas përfundimit të takimit, në fushë u futën edhe tifozët bardheblu duke goditur gjyqtarin Meta. Pamje që padyshim nuk i kanë hije lojës më të ndjekur në botë. Megjithatë gjithçka ka përfunduar dhe tanimë janë forcat e rendit ata që kanë marrë në dorë situatën.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga