Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Sulmuesi shqiptar nuk ndalet, shënon gol me Rapidin e Bukureshtit që në minutën e parë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Sulmuesi shqiptar nuk ndalet, shënon gol me Rapidin e Bukureshtit

Rapidi i Bukureshtit ka fituar 2 me 1 pjesën e parë ndaj UTA Arad. Autori i golit të parë për Rapidin ishte Albion Rrahmani.

Sulmuesi shqiptar gjeti rrugën e rrjetës pa mbushur 1 minutë të plotë. Më pas Badescu dyfishoi shifrat. Pak para fundit të pjesës së parë, Micovschi ngushtoi rezultatin në 2 me 1.

Te Rapidi i Bukureshtit po luajnë titullar 3 lojtarë shqiptar. Bëhet fjalë për Albion Rrahmanin, Ermal Krasniqi dhe Florent Hasanin.

Në rast se mban avantazhin, Rapidi do ia dilte të merrte vendin e dytë në kampionatin e Rumanisë. FC Steaua Bukureshtit pa këtë ndeshje, ndodhet 10 pikë larg në vendin e parë.

Goli i shënuar nga Albion Rrahmani: (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga