Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Real Madrid fiton derbin në "Wanda Metropolitan", 6 fitore në 6 javë të La Ligas

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Real Madrid fiton derbin në "Wanda Metropolitan", 6 fitore

Derbi i Madridit vishet i “bardhë”. Real Madrid mund me rezultatin e ngushtë 1-2 Atletico Madrid në “Wanda Metropolitan”. Real është rikthyer te fitorja në derbi pas 3 vitesh në shtëpinë e Atletico. Të besuarit e Ancelotit kryesojnë me pikë të plota La Ligan pas 6 javësh kampionat.

Goli i Rodrygo në minutën e 18 dhe Valverde në minutën e 36 i kanë dhënë avantazhin ekipin të Ancelotit. Festa e Valverde pas shënimit të golit duket si një “dedikim” për Haaland. Atletico ka reaguar vetëm në mintën e 83 ku Hermoso ka shënuar me kokë pas një goditje nga këndi.

 

Golat e derbit: 

Goli i Hermoso:

Goli i Valverde: 

Goli i Rodrigo:

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga