Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ Pas asistimit vjen dhe goli, shqiptari “shkëlqen” në Turqi

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Pas asistimit vjen dhe goli, shqiptari “shkëlqen”

Eduart Rroca dhe Endri Çekiçi janë shfaqur protagonist në ndeshjen që luajtën kundër njëri-tjetrit. Ata të dy asistuan në nga një gol për ekipet respektive në pjesën e parë.

Por Rroca gjeti dhe rrugën e rrjetës në fundin e sfidës. Ndeshja ishte 1-4 në favor të Pendikspor, ekipit të Çekiçit, por në minutën e 89’ Rroca shënoi golin e dytë për të tijët.

Pavarësisht golit të Rrocës, skuadra e tij Istanbulspor nuk ia doli të shmangte humbjen 2-4.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga