Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Largoi Ranierin, befason sot Leicesteri përballë Liverpool

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Largoi Ranierin, befason sot Leicesteri përballë Liverpool

Leicester City ka arritur të fitojë me rezultatin 3-1 kundër Liverpool, ndeshje e luajtur në stadiumin "King Poëer". Kampionët e Premier Leagues zhvilluan një 90 minutësh mjaft të mirë duke dominuar në çdo aspekt.

Pas shkarkimit të Claudio Ranierit, Leicester tregoi edhe një herë vlerat e tij duke shënuar tre herë në portën e Liverpool. Jamie Vardy realizoi dy gola në minutat  28' dhe 60', ndërsa Danny Drinkëater shënoi golin tjetër. Për Liverpool realizoi Coutinho në minutën e 68'.

Pas kësaj ndeshje, Leicester renditet në vendin e 15-të me 24 pikë të grumbulluara. Ndërsa kjo humbje e lë Liverpoolin në vendin e pestë me 49 pikë.

 

https://www.youtube.com/watch?v=CbqEOKWI96c

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga