Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Girona shpreson te titulli, mposht Vallecanon dhe ndjek këmba-këmbës Realin

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Girona shpreson te titulli, mposht Vallecanon dhe ndjek

Girona ka fituar në shtëpi përballë Rayo Vallecanos së Ivan Balliut në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të të La Ligas spanjolle. Sfida e zhvilluar në stadiumin “Estadio Municipal de Montilivi”, ka përfunduar me fitoren 3-0 të vendasve.

Golin e parë të kësaj sfide e shënoi Tsygankov. Pasi mori një top nga Gutierrez, ukrainasi ia doli që të tundte rrjetën në minutën e 52'. Ndërsa për golin e dytë që do "fikte" miqtë, mendoi Savio në minutën e 92'. Por nuk përfundoi me kaq pasi ishte përsëri Savio që shënoi të tretin për Gironan në minutën e 96'.

Pas kësaj fitoreje, Girona shkon në kuotën e 59 pikëve, duke mbajtur gjallë shpresat e titullit pasi ka 6 pikë më pak se Reali kryesues. Në krahun tjetër ekipi i Balliut, i cili ishte titullar dhe luajti gjithë ndeshjen, mbetet në vendin e 15-të me 25 pikë.

Golat e Gironas. (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga