Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

VIDEO/ Giacomo Vrioni fantastik, 24-vjeçari i siguron skuadrës “Play-Off”-in në MLS

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Giacomo Vrioni fantastik, 24-vjeçari i siguron skuadrës

Giacomo Vrinoni është padiksutim një nga lojtarët më të rëndësishëm të  Neë England Revolution. Edhe në sfidat kur sulmuesi shqiptarë nuk arrin të gjejë rrugën e rrjetës, sërish ai është protagonist.

Në sfidën që Neë England Revolution zhvilloi në transfertë me Chicago Fire, Vrioni arriti të dhuronte një asist përfekt për shokun e skuadrës. Në minutën e 59-të 24-vjeçari merr një krosim në zonë dhe më pas asiston për Christian Gil, i cili shënoi nga jashtë zonës për të barazuar shifrat në 2-2.

Një pikë me shumë vlerë për Neë England Revolution, pasi tashmë kanë siguruar zyrtarisht edhe pjesmarrjen në “Play-Off” të MLS-së dhe Vrioni dha kontributin e tij si në çdo ndeshje tjetër.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga