Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Fjalimi që bëri mrekulli, ja si Guardiola përmbysi ndeshjen e fundit të sezonit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Fjalimi që bëri mrekulli, ja si Guardiola përmbysi

Kush nuk do të mbajë mend titullin e fundit të Manchester City në atë fitore dramatike ndaj Aston Villës në sezonin e fundit. City mbylli në disavantazh pjesën e parë me shifrat 0-1, ndërkoh që Liverpool po fitonte në takimin tjetër dhe momentalisht kryesonin me 1 pikë avantazh.

Guardiola ka arritur të bëj një fjalim shumë motivues ku lojtarët duken të “ngrirë” dhe dëgjonin me vëmendje çdo fjali që ai thoshte. Në fillimin e pjesës së dytë pikërisht në minutën e 69 ish lojtari i Liverpool Coutinho do pllakoste në heshtje “Etihad Stadium” duke dyfishuar rezultatin.

City nuk u dorëzuar dhe kapiteni bëri dëtyrën mori ekipin për dore duke e çuar drejt suksesit dhe triumfit për titullin kampion. Gundogan realizoj një dygolësh ku dhe falë golit të Rodrit që barazoj shifrat në të 78, City beri të mundur që 55 mijë tifozë të pranishëm të shpërthenin në gëzim.

Video e fjalimit:

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga