Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Fitore e kontestueshme, Tyson Fury mposht Francis Ngannou

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Fitore e kontestueshme, Tyson Fury mposht Francis Ngannou
Tyson Fury ia doli mbrëmë të fitojë ndaj Francis Ngannou. Fury mori një fitore të diskutueshme me pikë ndaj kundërshtarit të tij. Ngannou e rrëzoi dy herë në ring Furyn, i cili edhe pse ishin zhvilluar 7 raunde sërish nuk kishte mundun të ngrushtonte siç duhet kundërshtarin. Eksperienca bëri punë dhe 35-vjeçari arriti të në 3 raundet e tjera të dilte, fitues. Në fakt do të ishin gjyqtarët ata që do t’i jepnim në mënyrë të diskutueshme pikët Furys, pasi deri në fund nuk bëri asgjë që të mposhte Ngannous. Gjithsesi ajo për të cilin ka rëndësi janë pikët dhe fitorja shkoi në anën e tij që del nga kjo përballje sërish i pamposhtur.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga