Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ “Derbi i shqiptarëve” në Turqi, Ethemi realizon një gol fantastik në trekëndëshin e portës

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ “Derbi i shqiptarëve” në Turqi, Ethemi realizon

Superliga turke po zhvillon ndeshjet e javës së 16-të, ku Istanbulspor dhe Kasimpasa ndeshen me njëra-tjetrën. “Derbi” shqiptarëve, pasi në radhët e dy ekipeve aktivizohen nga minuta e parë, Valon Ethemi dhe Eduard Rroca për Istanbulspor, e në krahun tjetër Bersant Celina dhe Florent Hadergjonaj për Kasimpasa.

Ndeshja është në shifrat 1-1 dhe luhet minuta e 37 e takimit, ndërkohë që golin e parë për vendasit erdhi nga këmbët e shqiptarit të Maqedonisë së Veriut, Valon Ethemi. Një godijte perfekte e cila është ngulur në trekëndëshin e kundërshtarit, ka sjellur baraspeshën.

Goli i Ethemit:

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga