Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Bayerni “shtyp” Union Berlin dhe i bashkohet Dortmundit në krye të Bundesligas

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Bayerni “shtyp” Union Berlin dhe i bashkohet Dortmundit

Bayern Munchen 3-0 Union Berlin

(Choupo-Moting 31', Coman 40', Musiala 45')

Bundesliga

Java 22

Stadiumi: Allianz Arena

Ndeshja: Një fitore e lehtë për Bayernin që mposhti pa probleme Union Berlin në shtëpi m erezultatin 3-0. Të tre golat u shënuan në pjesën e para duke mbyllur llogaritë e sfidës. Choupo-Moting në të 31-tën dhe Coman e Musiala pak minuta para fundit të 45 minutave të para i dhanë fitoren bavarezëve që i bashkohen Dortmundit në krye me 46 pikë në 22 ndeshjet e para.

Formacionet Zyrtare:

Bayern Munchen (4-2-3-1): Sommer; Stanisic, Pavard, De Ligt, Davies; Kimmich, Goretzka; Coman, Muller, Musiala; Choupo-Moting

Union Berlin (3-5-2): Ronnow; Doekhi, Knoche, Leite; Christoph, Laidouni, Khedira, Thorsby, Roussillon; Becker, Siebatchu

Golat e ndeshjes:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga