Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Barcelona zhgënjen sërish, ndalet nga Bilbao dhe nuk shfrytëzon hapat fals të Girona e Real Madrid

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Barcelona zhgënjen sërish, ndalet nga Bilbao dhe nuk

Barcelona u ndal në një barazim pa gola përballë Athletic Bilbao në transfertën e javës së 27-të të LaLiga.

Katalanasit zhgënjejnë sërish teksa nuk arrijnë të shfrytëzojnë dy gabimet e Gironas dhe Real Madrid të cilët lanë pikë në ndeshjet e tyre respektive. Blaugranat mbeten ne vendin e 3-të me 58 pikë, 1 më pak se Girona dhe 8 nga madrilenët kryesues.

Megjithatë, ajo ç’ka shqetëson më shumë klubin janë dëmtimet e Frenkie de Jong dhe Pedrit. Mesfushorët pësuan dy dëmtime identikë në pjesën e parë, ndrydhje e kaviljes që i bëri të largohen menjëhrë nga fusha e lojës. Mbetet për t’u parë situata e tyre, por lotët e Pedrit nuk japin një ndjesi të mirë.

Baskët vendas vijojnë formën e mirë teksa marrin 1 pikë me vlera që i vendos të qetë në vendin e 5-të, 8 pikë larg Real Betis poshtë dhe -5 nga Atletico me 55 pikë.

Dëmtimi i De Jong: (VIDEO)

Dëmtimi i Pedrit: (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga