Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ 7 gola dhe disa kartonë të kuq, Fiorentina mund Napolin në Kupë mes spektaklit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ 7 gola dhe disa kartonë të kuq, Fiorentina mund Napolin në

Fiorentina ia ka dalë të shkojë tutje në Kupën e Italisë, pasi në 1/8 mundi 2-5 Napolin. Pjesa e parë u mbyll 1-1, ku golit të Vlahovic iu përgjigj Mertens. Brenda fraksionit ekipi vjollcë do mbetej me një lojtar më pak, pas daljes më të kuq të Dragoëski. Fiore do gjente forcën për të barazuar me Biraghin në të 60-tën.  Numri i lojtarëve në fushë do barazohej pas daljes së Lozanos me një të kuq. Skuadra e Spallettit do katranoste gjithçka pasi edhe Ruiz do ndëshkohej me të kuq. Gjithsesi, sfida do shkonte në shtesa pas “rrjetës” së Petagna.

Fiorentina do siguronte kualifikimin pas golave të Venutit në të 105-tën, Piatek në të 108-tën minutë dhe Maleh në limiti.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga