Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Humbja “vret” sezonin, Tirana - Kukësi një finale në ‘Air Albania’

Shkruar nga NEWSPORT
Humbja “vret” sezonin, Tirana - Kukësi një finale në
Tirana Kukesi

Jemi drejt fundit të kampionatit të rregullt dhe rruga sa vjen e ngushtohet për skuadrat drejt objektivave të tyre. Me garën e titullit që e ‘fshin’ Final Four, e gjithë lufta bëhet për vendin e 4-të dhe mbijetesën.

Tirana dhe Kukësi kanë në dorë fatet e secilës sot në orën 15:00. Skuadrat përballen ne Air Albania dhe fitorja nuk është thjeshtë kusht për të dyja, është çështje ‘jetë a vdekje’.

Humbja e Tiranës dhe fitorja e Dinamos bën që bardheblutë të dalin gati plotësisht nga gara për Europën. E njëjtë edhe për Kukësin që nëse humbasin në kryeqytet mund t’i thonë lamtumirë elitës së futbollit për sezonin tjetër nëse Teuta merr pikë ndaj Skënderbeut.

Poll
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga