Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

US OPEN befason tifozët, ndodh për herë të parë pas 20 vitesh...

Shkruar nga NEWSPORT
US OPEN befason tifozët, ndodh për herë të parë pas 20

Është hera e parë në 20 vitet e fundit që në US Open emrat e rangut të madh botëror nuk janë pjesë e fazës më të rëndësishme të kompeticionit. Rafael Nadal, Roger Federer, Novak Djokoviç, Serena Williams dhe Andy Murray janë të gjithë jashtë fazës finale.

Është gjithmonë bukur të shikosh konfirmin e shumë emrave të rinj që po rrëmbejnë skenën e tenisit botëror. Carlos Alcaraz, Casper Ruud, Karen Khachanov, Frances Tiafoe apo Iga Swiatek, Aryna Sabalenka e Coco Gauff janë talentët më të rinj që po shkëlqejnë në tenis dhe ku shumë shpejt do të zënë vendet e elitarëve që aktualisht ndodhen në një moshë madhore.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga