Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

U zyrtarizua te Sassuolo, por Kumbulla nuk harron Romën

Shkruar nga NEWSPORT
U zyrtarizua te Sassuolo, por Kumbulla nuk harron Romën
Marash Kumbula para pak minutash u zyrtarizua te Sassuolo. Mbrojtësi largohet nga Roma dhe kalon te  jeshilezinjtë në formë huazimi, ndërsa në pjesën e dytë të sezonit do të jetë shok skuadre me Nedim Bajramin. Menjëherë pas zyrtarizimit, ka reaguar 23-vjeçari në rrjetet sociale. Mbrojtësi nuk e harron Romën, ndërsa falenderon klubin për mundësinë e dhënë si dhe tifozët për mbështetjen. "FALEMINDERIT ROMË Faleminderit për mënyrën se si më keni pritur dhe për emocionet që më keni bërë të ndjej: sigurisht që nuk do t'i harroj kurrë. I uroj klubit dhe të gjithë tifozëve të tij fantastikë një fund të mirë të sezonit, fat të mire”, ka shkruar mbrojtësi i kombëtares shqiptare. Kumbulla është në kërkim të minutave, me 23-vjeçarin që kthehet nga dëmtimi dhe në këtë sezon nuk ka mundur të luajë asnjë minutë.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Marash Kumbulla (@maxkumbulla)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga