Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

U rikthye te Kukësi, por sulmuesi i verilindorëve zbarkon në Vlorë

Shkruar nga NEWSPORT

Sebastian La Torre pak ditë më parë u rikthye te skuadra e Kukësit, me palët që lanë pas mosmarrëveshjet e javëve të fundit. Por duket se ky rikthim ishte shumë i shkurtës.

Nga shtypi i shkruar mësohet se sulmuesi peruan ditën e djeshme ka zbarkuar në Vlorë dhe është gati të transferohet te Flamurtari. Klubi kuqezi duket se ka bindur lojtarin e verilindorëve për t’u transferuar në Vlorë për pjesën e dytë të sezonit.

Drejtuesit e Flamurtarit kanë arritur marrëvshjen me 25-vjeçarin dhe në orët në vazhdim pritet zyrtarizimi i tij.  Kujtojmë se sulmuesi ka kontratë me Kukësin deri në qershor të vitit 2025, teksa këtë sezon me fanelën e verilindorëve ka shënuar 4 gola në 12 ndeshje.

[caption id="attachment_718748" align="alignnone" width="940"]Sebastian La YTorre Sebastian La YTorre[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga