Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

U ndalën nga Real Sociedad, ANCELOTTI: Turp që nuk fituam dot, jemi të dëshpëruar

Shkruar nga NEWSPORT
U ndalën nga Real Sociedad, ANCELOTTI: Turp që nuk fituam dot, jemi

Real Madrid u ndaj në “Santiago bernabeu” nga Real Sociedadm me sfidën që përfundoi me rrjeta të paprekura, me ekipet që marrin kështu nga 1 pikë.

Një pikë që nuk i bën aspak punë madrilenëve, të cilët e shikojnë tashmë vetën -5 pikë ndaj Barcelonës së vendit të parë.

Pas këtij barazimi Carlo Ancelotti ka theskuar se është turp për të tijtë që nuk fituan dot dhe se për shkëputjen e rivalëve janë të dëshpëruar.

 “Është turp. Ne merituam të fitonim, bëmë një ndeshje të plotë. Skuadra po përmirësohet, edhe fizikisht. Ishim afër golave, por në fund morëm një barazim. Me pesë pikë shkëputje nga vendi i parë jemi të dëshpëruar”, ka theksuar tekniku i “Los Blancos”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga