Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

U largua nga Skënderbeu para sfidës me Partizanin, ja kur prezantohet ish-lojtari i kuq te skuadra e re

Shkruar nga NEWSPORT
U largua nga Skënderbeu para sfidës me Partizanin, ja kur prezantohet

Emiljano Vila është larguar përfundimisht nga Skënderbeu. Ish-lojtari i Partizanit dhe korçarëve ka vendosur të nisë një eksperiencë të re në shtetin helen, në Greqi te skuadra e Kërkyrës. Prezantimi i mesfushorit do të bëhet ditën e hënë.

Skuadra greke ka besuar në aftësitë e ish-lojtarit të Skënderbeut e cila i ka prezantuar projektin për sezonin e ri dhe marrëveshja mes palëve është arritur menjëherë.

Kujtojmë që Vila ka qenë dhe më parë pjesë e disa skuadrave greke, si PAS Janina dhe AOK Kërkyra. Skuadra e re mesfushorit ka rënë vjet nga Superliga greke dhe kët vit militon në Kategorinë e Dytë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga