Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Trashigimtarët e BBC-së, pranë barazimit të rekordit (SHIFRAT)

Shkruar nga NEWSPORT

Benzema, Bale dhe Cristiano formuan treshen më të mirë në botë te Real Madrid. Që në sezonin 2013-2014 madrilenët krijuan “trion” e frikshme që arriti 100 gola në të gjitha kompeticionet. Kjo trashigimi golash vazhdojë deri në qershor të 2018 ku me largimin i Cristianos te Juventusi pas fitimit të Ligës së Kampionëve në Kiev duke mposhtur Liverpoolin, i dha fund një treshe që prej asaj kohe është kërkuar një trashëgimtar.

[caption id="attachment_690645" align="alignnone" width="585"] Benzema-Vinicius-Rodrygo[/caption]

Tani madrilenët duket se i kan gjetur ata, me Vinicius fantastik, një Rodrygo të konsoliduar dhe më një Benzema që tani luan rolin kryesor kanë arritur ta gjejnë plot 65 herë rrugën e rrjetës nga 118 gola të shënuar në total nga mdarilenët.

Në Madrid janë besim plotë, kur kanë mbetur edhe 6 javë në kampionatin spanjoll dhe 2 ndeshjet e gjysmëfinales që trashëgimtarët e rinjë mund ta barazojnë rekordin e vendosur në 2017-2018 nga BBC-ja në një total prej 77 golave.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga