Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Surprizë deri tani te Barcelona, Christensen: Trajneri më tha që jam më i miri në botë

Shkruar nga NEWSPORT
Surprizë deri tani te Barcelona, Christensen: Trajneri më tha që

Andreas Christensen erdhi te Barcelona si lojtar i lirë pas përfundimit të kontratës me Chelsean në verën e fundit. Mbrojtësi danez është kthyer në një nga lojtarët kyesor të trajnerit Xavi dhe Barcelonës teksa janë mbrojtja më e mirë në kampionatet kryesore. Trajneri i tij te Danimarka, tha se ai është një nga më të mirët në botë ndërsa vetë shtatlarti tregohet modest në konferencën e djeshme për shtyp.

“Trajneri im në Kombëtaren e Danimarkës më tah se jam një ndër mbrojtësit më të mirë në botë, nëse jo më i miri. Unë nuk e shoh kështu. Reparti defansiv te Barcelona ka pësuar vetëm 9 gola deri tani dhe kjo është sepse ne jemi një skuadër me një përgatitje të mirë taktike.

Spanishtja ime po përmirësohet dita ditës. Më pëlqen shumë qyteti i Barcelonës, është një atraksion për futbollistët, ka male, plazhe, ushqim fantastik. Më pëlqen të jetoj këtu.”-tha mbrojtësi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga