Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Superiore U-17/ Teuta i “fal” kreun Vllaznisë, fitojnë Tirana e Partizani, 26 gola në pesë takime (Rezultatet)

Shkruar nga NEWSPORT
Superiore U-17/ Teuta i “fal” kreun Vllaznisë, fitojnë

Java e nëntë e Kategorisë Superiore për moshat U-17 është mbyllur ditën e sotme me pesë takime ku u shënuan të paktën 4 gola në cdo ndeshje. Në orën 10:00 u luajtën tre sfidat e para me Partizanin që mposhti 4-2 Laçin e vendit të fundit. Barazim 2-2 u ndal Teuta me Internacionalin duke i dorëzuar plotësisht kreun Vllaznisë e cila fitori 2-3 me Apoloninë.

Fitore e dhunshme e Akademisë së Futbollit ndaj Dinamos e cila pa të shënoheshin plot shtatë gola në portën e Bluve. Ndeshja e fundit ishte ajo mes Tiranës dhe Skënderbeut, të fituar 3-1 nga bardheblutë që shkojnë në kuotën e 15 pikëve, 3 më pak se Teuta e vendit të dytë dhe 5 më pak se Vllaznia kryesuese.

Rezultatet:

Internacional 2-2 Teuta

Shënues: Bushati 13’, Malaj 87’ p/ Nderjaku 14’, Arifi 35’

Partizani 4-2 Laçi

Shënues: Hysneli 19’, 52’, Mucaj 86’, Manjani 88’/ Haxhiu 89’, Daci 90’ p

Dinamo 0-7 Akademia e Futbollit

Shënues: Rata 17’, 50’, Doka 17’, 62’, 85’, Farruku 45’

Apolonia 2-3 Vllaznia

Shënues: Myrta 25’, Hoxhaj 45’/ Toni 54’, 57’, 63’

Tirana 3-1 Skënderbeu

Shënues: Bami 26’, Dashi 78’, Hida 83’/ Korçari 90’

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga