Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FACENEWS

Sukses historik, trajneri Marokut: Ju thashë që nuk jemi vetëm për pjesëmarrje. Pse mos të ëndërrojmë?

Shkruar nga NEWSPORT
Sukses historik, trajneri Marokut: Ju thashë që nuk jemi vetëm

Maroku arriti një sukses historik përballë Spanjës teksa i mposhti në penallti duke kapur për herë të parë në historinë e tyre cerekfinalet e një Botërori. Pas ndeshjes, trajneri i Marokut, Waild Regragui foli për mediat.

“Ëndërruam dhe e arritëm. Djemtë vranë veten në fushë sot, dhanë gjithcka. Po jetojmë historinë, një ditë e madhe për Marokun. Tani duhet të pushojmë dhe më pas të kënaqemi. Spanja na lodhi shumë por ne respektuam planin tonë. Nuk kemi bërë gjë akoma, tani do të mendojmë për ndeshjen tjetër.

Ju kam thënë që nuk erdhëm për të luajtur thjeshtë tre ndeshjet e grupit. Pse mos të ëndërrojmë për fitoren e Botërorit? E përsëris tani por e kam thënë edhe më parë: Pse mos të ëndërrojmë për gjysëmfinalet tani?”- tha trajneri afrikan.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga