Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Të mahnitur nga Manaj, trajneri turk: Të gjitha ekipet duan Rey-n, ai futet kudo dhe rrallë herë humbet topin

Shkruar nga NEWSPORT
Të mahnitur nga Manaj, trajneri turk: Të gjitha ekipet duan Rey-n, ai
Rey Manaj

Rey Manaj ka mahnitur të gjithë në Turqi, teksa ka bërë edhe kundërshtareët të “dashurohen” me të. Sulmuesi shqiptarë me Silvasspor ishte sërish ditën e djeshme protagonist. Skuadra e ludhnjarit luajti ndaj Istanbulspor dhe fitoi 3-1.

Manaj gatoi një nga golat e Sivasspor, ndërsa iu anulua një gol për pozicion jashtë loje, si dhe një penallti. Elozhet për të nga trajneri kundërshtar nuk munguan. Timonieri i Istanbulspor, Osman Korkmaz theksoi se të gjitha ekipet turke e duan Manajn nëse do iu hiqje si alternativë Icardi.

“Nëse heqim sot Ikardin nga lista e sulmuesve, nëse pyet të gjithë skuadrat e tjera se cilin lojtar do të dëshironin, të gjithë do të thonë “Rei Manajn”. Ne u përballëm me një lojtar të tillë. Ai futet në çdo zonë nga çdo pikë e mundshme dhe rrallëherë humbet topin”, ka deklaruar trajneri i skuadrës së Istanbulspor.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga