Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Në Turqi të sigurtë: Muçi do të shitet për 25-30 milionë euro

Shkruar nga NEWSPORT
Në Turqi të sigurtë: Muçi do të shitet për 25-30
Ernest Muci

Ernest Muçi ka arritur që shumë shpejt të ambientohet në kampionatin turk, ku u transferua gjatë merkatos së janarit te Besiktas. Sulmuesi i kombëtares shqiptare ka fituar menjëherë besimin e stafit të skuadërs turke, ndërsa është një nga futbollistët e preferuar të tifozëve.

Paraqitjet e numrit 10-të në kampionatin turk kanë tërhequr menjëherë vëmendjen e ekipeve të tjera, të cilat kanë vërshuar me oferta. Sipas gazetarit të njohur turk, Bulent Uslu bëhet me dije se Besiktas ka refuzuar një ofertë prej 18 milionë euro për shqiptarin.

Në “TRGT News”, gazetari turk theksoi se Muçi shumë shpejt do të shitet për një vlere prej 25 ose 30 milionë eurosh, pasi edhe pjesmarrja e tij në Euro 2024 do t’i rritë akoma më shumë vlerat ish-it të Tiranës.

“Muçi ka marrë një ofertë prej 18 milionë euro. Ndoshta do ta shesin për 25, ndoshta 30 milionë euro. Ai është një lojtar i ri dhe shumë i mirë, Muçi do të luajë edhe në Europian”, theksoi Uslu.

Kujtojmë se 23-vjeçari ka arritur të shënojë 3 gola në 10 ndeshje me fanellën bardhezi, ndërkohë ka kontratë me Besiktas deri në qershor të vitit 2027. Skuyadra turke e bleu nga Legia për shifrën e 10 milionë eurove, ndërsa në merkaton e verës pritet ta shesë për një shifër rresht 30 milionë eurosh.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga