Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Sllovakët nisen për në Shqipëri, frikë nga vapa e tmerrshme në Elbasan

Shkruar nga NEWSPORT

Skuadra e Slovan Bratislavës është nisur sot drejt Tiranës. Ditën e nesërme në ora 18:00 do të zhvillohet takimi i parë ndërmjet tyre dhe Partizanit në ‘’Elbasan Arena’’. Ndeshja zhvillohet në kuadër të turit të parë të ndeshjeve eleminatore për kualifikimin në fazën e grupeve të Europa Leauge.

[caption id="attachment_10059" align="alignleft" width="278"]bratislava Lojtaret sllovak para nisjes per Tirane[/caption]

Ajo çka është shqetësuese, është vapa që ka mbërthyer vendin tonë këto ditë. Temperaturat e larta janë të papërshtatshme për ekipin sllovak. Edhe pse mendohet se ajo do të ketë ndikimin e vetë dhe në numrin e personave që do të jenë të pranishëm në stadium për të mbështetur skuadrën kryeqytetase të Partizanit.

Ndeshja ishte parashikuar të luhej dy ditë më vonë, por për shkak të mungesës së stadiumit ajo është spostuar dy ditë me herët. Pasi në 30 qershor aty do të zhvillojë ndeshjen e saj skuadra e Kukësit.

Tags:

VENDI vendi

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga