Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Shqiptarët "përplasen" me njëri-tjetrin, zbardhen formacionet e ndeshjes Empoli - Atalanta

Shkruar nga NEWSPORT

Një derbi shqiptarësh do të startojë pas pak në kampionatin italian. Empoli dhe Atalanta do të ‘përplasen’ për të luajtur ndeshje e vlefshme për javën e 10-të të Serie A.

Për Empolin titullar nga porta do ta nisë Etrit Berisha, i cili është kthyer në një nga pikat kyçe të ekipit. Ndërsa, përsa i përket Ardian Ismajlit dhe Stiven Shpendit ata do ta nisin ndeshjen nga pankina.

Në krahun tjetër, Berat Gjimshiti e nis gjitashtu titullar tek Atalanta. Qendërmbrojtësi i Kombëtares shqiptare është padyshim një lider në klubin nga Bergamo dhe shumë i rëndësishëm për ekipin.

[caption id="attachment_710948" align="alignnone" width="642"]Empoli - Atalanta Empoli - Atalanta[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga