Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Sëmundja po i merr jetën, PELE u jep "lamtumirën“ të afërmve nga spitali

Shkruar nga NEWSPORT
Sëmundja po i merr jetën, PELE u jep "lamtumirën“
Gjendja shëndetësore e legjendës braziliane sa vjen dhe përkeqësohet. Pele prej javësh tashmë gjendet i shtruar në spital ku po merr edhe mjekimet e nevojshme, por duket se kanceri në zorrën e trashë po i merr jetën. Tashmë s’ka shumë shpresa për përmirësimin e gjendjes së tij, me familjarët që prej ditesh ndodhen afër tij. Sipas mediave të huaja raportohet se asi brazilian ka nisur t’iu japë “lamtumirën” të afërve të tij nga spitali, i vetëdijshëm se po e humb betejën. Akoma nuk ka asgjë të konfirmuar nga spitali “Albert Einstein” për gjendjen e 82-vjeçarit, por nga informacionet afër familjarevë gjendja e Pele është përkeqësuar shumë dhe tashmë asgjë nuk është në dorën e tij.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga