Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Roma dhe Mourinho duhet të presin ende, shtyhet rikthimi i Marash Kumbullës (ARSYEJA)

Shkruar nga NEWSPORT
Roma dhe Mourinho duhet të presin ende, shtyhet rikthimi i Marash

Marash Kumbulla prej muajsh është larg fushave të blerta, me mbrojtësin e kombëtares që për shkak të një dëmtimi nuk ka mundur të japë kontributin e tij në pjesën e parë të sezonit.  Shqiptari pritej që nga java në javë të rikthehej në fushë, por diçka e tillë është shtyrë sërish.

23-vjeçari prej më shumë se një muaji stërvitet me skuadrën, por sipas “Il Tempo” rikthimi i tij në fushë është shtyrë për shkak të një ngurtësimi të aduktorit që po ngadalëson fazën e rikuperimit të lojtarit. Nuk ka asgjë për t’u shqetësuar, pasi ka vetëm një dëmtim të lehtë.

Gjasat janë që lojtari të grumbullohet dhe të marrë minuta në një nga ndeshjet e ardhshme në Serie A ose në Kupën e Italisë. Me rikthimin e Kumbullës do të ketë më shumë alternativa zgjedhjeje nga Jose Mourinho për pjesën e mbetur të sezonit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga